Päris töökas nädalavahetus on olnud, laupäeval sai abis käidud uut kuuri paigaldamas ning pühapäeval võtsin ette ja paigaldasin ühe IP kaamera. Tegemist on ikka päris tõsise elukaga tervelt 8 megapikslit, 4k resolutsioon, analüütika plus palju muud head!

Igaljuhul… sellega seonduvalt mõned mõtted, see on nüüd esimene kaamera mille olen paigaldanud kasutades POE-d. Müts maha! Tõesti on jube mugav, vead oma CAT-i kaabli, injector vahele ning tuld. Olen tegelikult kaamerate paigaldust teinud ka varem, pigem sellised lihtsamad ja võib-olla rohkem tavakasutaja sõbralikumad kaamerad, kuid sedapuhku luges ainult kvaliteet.

Kindlasti tekib nüüd küsimus, et miks siis varem POE-d pole paigaldanud, tooksin ehk välja mõned oma põhimõtted:
1) POE puhul võetakse tihtipeale kõik kaamerad ühe “Switchi” või “Salvesti, NVR” küljest, ehk siis voolu kadumise või toiteahela purunemise korral kaob kõikide kaamerate toide.
2) Koos võrgukaabliga ei ole raske korraga vedada alalisvoolu toitekaablit. Lühidalt, kui rikneb ühe kaamera toiteadapter jäävad teised kaamerad töösse.
3) Voolukatkestuste puhul saab kasutada akutoidet ilma seda vahelduvvooluks tegemata, kaamerad töötavad enamasti 12V pealt, ehk siis vahelt kaob inverteri või UPS-i tühikulu umbes 0,8 amprit.

Need on minu mõtisklused antud teema ümber, kuid tõesti tihti neid situatsioone ikka esineb ja paigaldusmugavus maksab ka midagi.

Projekt ise oli tegelikult küllaltki keerukas kuna tegemist on juba valmis hoonega ning kaabelduse vedamine pole teab mis lihtne, samuti puudub kaameral wifi ühendus mis tegelikult turvalisuse vaatenurgast on ainult suureks plussiks. Seega võtsin kasutusele “Ubiquiti” poe adapteri ning TP-Link taskuruuteri wifi silla tekitamiseks mõlemad tooted on soodsad, ei võta palju ruumi ning normaalse ühenduse korral toimivad täiesti probleemitult.

Skeemina töötab see siis nii: Kaamera saab oma võrgu ja toite “Ubiquiti” adapterist läbi võrgukaabli. “Ubiquiti” adapter omakorda on võrgukaabliga ühendatud TP-Linki taskuruuteri külge. TP-Linki taskuruuter töötab wifi vastuvõtjana põhi ruuterist. Hetkel töötab süsteem laitmatult, üle võrgu on stream täiesti kena ja ühtegi anomaaliat pole veel täheldanud – loodetavasti see nii ka jääb.

Lõpetuseks ka mõned pildid, ehk said väärt ideid!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *